top
logo

تصاوير


پیام های بهداشتی مهم درباره ظروف پلاستیکی!

*از ظروف پلاستیکی در مایکروویو استفاده نکنید.

*بطری های آب پلاستیکی را در فریزر قرار ندهید.

*از لفافه و پوشش پلاستیکی در مایکروویو استفاده نکنید.

ماده شیمیایی Dioxin باعث بروز سرطان خصوصاً سرطان سینه می شود. دیوکسین یک سم بسیار قوی برای سلول های بدن است. اخیراً تحقیقاتی توسط دکتر Edward Fujimoto مدیر برنامه ریزی سلامت بیمارستان Castle آمریکا راجع به دیوکسین و چگونگی عملکرد آن در بدن صورت گرفته كه در نتیجه آن، توصیه های ذیل ارائه شده است.نباید غذاهای خود را در ظروف پلاستیکی در مایکروویو گرم کنید، مخصوصاً در مورد غذاهای حاوی روغن و چربی. او اعلام نموده ترکیب «چربی و حرارت بالا و پلاستیک» باعث آزادسازی دیوکسین به داخل غذا و در نهایت به درون سلول های بدن ما می شود.به جای آن برای گرم كردن غذا استفاده از ظرف شیشه ای مثل پیرکس و چینی توصیه می شود، در این صورت شما همان نتیجه را از گرم کردن غذا فقط بدون دیوکسین می گیرید. بطری های پلاستیکی آب را در فریزر برای انجماد قرار ندهید، چون این کار باعث آزادسازی سم دیوکسین از ظروف پلاستیکی می شود. غذاهای فوری (Fast Food) و سوپ ها باید از ظرف یک بار مصرف تخلیه و در ظرف دیگری گرم شوند. کاغذ بد نیست، ولی نمی دانیم که مطمئن تر از ظروف شیشه ای و غیره باشد.وقتیکه قبلاً رستوران های غذای فوری (Fast Food) غذا را از ظروف یونولیت (Foam) به ظرف کاغذی جابجا کردند، مسئله دیوکسین یکی از دلایل انجام این کار بود.لفافه های پلاستیکی فقط وقتی خطرناک هستند که برای پخت غذا در مایکروویو استفاده شوند.فرآوری غذاها در حرارت خیلی بالا باعث حل شدن و آزاد شدن دیوکسین از پلاستیک و تزریق آن به داخل غذا می شود. به عنوان جایگزین، پوشاندن غذا با یک لفاف کاغذی توصیه می شود. 

                                                                                                                                                  

 خنده بر هردرد  بی درمان دواست                        
اگر در چهره های افراد موفق و سالم از نظر بهداشت روانی و جسمانی دقت کنید چیزی را خواهید دید که شاید کمتر تا به حال به آن توجه کرده باشید و آن هم لبخند است . کودکان را نگاه کنید ! چگونه بدون توقع و انتظار همه چیز را با رنگ دیگری   می بینند و به آن لبخند می زنند و چگونه صدای هیاهو ی آنان در کوچه و خیابان طنین انداز است . چهره شما ، زندگی و سلامت شما از لحاظ روانی و جسمی بستگی به شاد بودن و خندیدن شما دارد . برای شاد زیستن نباید منتظر اتفاقات خوشایند بود . بلکه بهتر است از هر موقعیت مناسبی برای لبخند زدن استفاده کنید و چهره ای خندان داشته باشید. در این شادی دیگران را هم سهیم می کنید و به آنها روحیه می دهید و بر لب آنان نیز گل لبخند  می نشانید ، روحیه دادن به دیگران مستلزم داشتن روحیه است ، برای سرحال کردن افراد ابتدا باید از خودتان شروع کنید و مولد نشاط باشید ، نه اینکه منتظر کسی باشید که شما را سرحال کند. پیامبر اکرم (ص) حتی در سخت ترین شرایط نیز تبسمی زیبا بر لب داشتند و این مسئله از مهم ترین دلایل جذابیت ایشان در بین مردم بود. خوب است ماهم به پیروی از این اسوه حسنه ، سیمای خندان و گشاده ای برای خود در زندگی برگزینیم . کسی که روز خود را همراه با لبخند و تبسم آغاز می کند ، تا پایان روز سرحال و شاداب است و همه از مصاحبت و ارتباط با او لذت می برند. به مشکلات ، خیلی آرام و خونسرد نگاه کنید ، در نتیجه این کار ، آرامش روانی خاصی به شما و اطرافیانتان دست می دهد.

 . "خنده بر هردرد  بی درمان دواست "موقعی که از ته دل و باتمام وجود می خندید به هیچ مسئله ای غیر از مسایل خوشایند فکر نمی کنید و خوش بین هستید چهره و صورت شما جوان تر و سلول های آن فعال تر می شود . برای خندیدن می توانید فیلم کمدی تماشا کنید ، یا منظره ای زیبا را در ذهن به تصویر بکشید یا این که ابتدا خود را در شرایط " تمرین آرامش " قرار دهید سپس با فکر کردن به تصاویر زیبا و صحنه های جالب زندگی از ته دل و با تمام وجود بخندید ، آن گاه پس از چند تنفس عمیق ، خواهید دید که احساس روحی شما با قبل متفاوت است و از انرژی روانی خوبی برخوردار شده اید . برای خندیدن فقط فکرکردن به تصاویر زیبا و لبخند زدن کافی نیست ، بلکه باید نسبت به اطرافیان و آشنایان دید مثبت داشته باشید  ( خوش بین باشید ) و بتوانید با آنها ارتباط خوبی برقرار نمایید.زیرا وقتی نسبت به یک نفر منفی فکر نکنید ، احساس و ارتباط شما هم تحت تاثیر آن قرار گرفته می توانید راحت باشید ، بد قضاوت نکنید ، پیش داوری ننمایید و با دیگران و با خودتان مهربان باشید . قرآن کریم ما را از بسیاری از ظن ها و گمان های بد منع می کند تا ما به آرامش برسیم .  

 

 

مديريت بهداشت و درمان

تقويم ميلادی

 
WEDNESDAY
2014
آوریل
23
 

افراد آنلاين

We have 1 guest online

bottom
top

نظر سنجی

كيفيت خدمات مديريت بهداشت و درمان را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟
 

نظرسنجی2

به نظر شما گرافيك اين سايت چگونه است؟
 

bottom

Isfahan University of Technology - Student Affairs Website Jun. 2008.